Pagasireeglid

Igal reisijal on õigus tasuta registreerida 10 kg äraantavat pagasit. Mõned esemed ei kuulu tasuta äraantava pagasi alla. Pagasit, mille kaal ületab kehtestatud määra, saab registreerida lisatasu eest juhul, kui lennuki õhkutõusukaal seda võimaldab. Lisatasu on Eesti siselendudel 3€ kilo eest ühel suunal. Ühe äraantava pagasiühiku kaal ei tohi ületada 32 kg. Lennuki salongi võib kaasa võtta käsipagasit kuni 5 kg, mille mõõtmed ei ületa 45x35x20 cm. Lisaks võib reisijal kaasas olla üks isiklik ese, näiteks käekott, vihmavari, lennujaama kauplustest ostetud esemed. Sülearvutid, fotoaparaadid, videokaamerad ja muud väärtuslikud esemed tuleb lennuki salongi kaasa võtta käsipagasina. Kuni 2-aastaste laste (ilma eraldi istekoha õiguseta) äraantava pagasi limiit on 5 kg. Soovitame eelnevalt pakkida lastekäru. Pakkimata käru võimalike vigastuste eest Lennuettevõte ei vastuta.

Vastutus pagasi eest

Lennuettevõte vastutus pagasi rikkumise, hilinemise ja kadumise korral on piiratud, välja arvatud juhul, kui eelnevalt on tasutud lisamaks eriti väärtusliku pagasi vedamise eest. Sellisel juhul tuleb lennule registreerimisel esitada pagasi väärtust tõestav nõuetekohane dokument. Pagas loetakse kadunuks, kui seda pole suudetud 21 päeva jooksul üles leida. Kadunud koti sisu tuleb esitada Lennuettevõttele e-posti aadressil info@flyest.ee. Lennuettevõte võtab vastutuse maksimaalselt 20 kg pagasi ulatuses, välja arvatud juhul, kui eelnevalt on tõestatud pagasi eriline väärtus. Rikutud pagas tuleb esitada lennujaama pagasiteenistusele 7 päeva jooksul pärast saabumist ning teatada sellest Lennuettevõttele aadressil info@flyest.ee hiljemalt 21 päeva jooksul. Lennuettevõte ei võta vastutust pagasis olnud/kadumaläinud väärisesemete eest. Lennuettevõte eeldab, et pagasi hulgas on riided, hügieenitarbed ja muud reisi jaoks vajaminevad tavapärased esemed.

Eripagas

Golfikotid, suusad, relvad, lemmikloomad ja muu eripagas palume eelnevalt kinnitada lennufirmaga. Võivad lisanduda lisatasud.

Keelatud esemed

Reisijatel käsipagasis olevate vedelike kaasavõtmist piiratakse selliselt, et kõik käsipagasis olevad vedelikud peavad mahtuma ühte ühe liitri suurusesse läbipaistvasse suletavasse kilekotti (nn „minigrip“ kotid). Nimetatud kilekotti paigutatavate vedelike pakendite individuaalne maksimumsuurus on 100 ml. Reisijad peavad näitama nimetatud kilekotti julgestusotstarbelise läbivaatuse teostamisel ning kilekott peab olema sel ajal suletud. Vedelikud hõlmavad geele, pastasid, kosmeetilisi vedelikke, vedelaid/kuivi segusid ja survestatud mahutite sisu nt. hambapastat, juuksegeeli, jooke, suppe, siirupeid, parfüüme, habemeajamisvahtu, aerosoole ja muid samalaadse konsistentsiga kaubanimetusi.

Elektroonilised sigaretid (sh e-sigarid, e-torud, teised võimalikud isiklikud aurutid) sisaldavad patareid, tuleb eraldi kaitsta, et vältida juhuslikku aktiveerimist.

Elektroonilised sigaretid, sealhulgas e-sigarid ja muid isiklikke aurutitele sisaldavad patareid, kui neid kasutab reisija või meeskond tuleb reisimisel transportida ainult käsipagasis. Varupatareid tuleb eraldi kaitsta, et vältida lühiseid. Iga aku tuleb panna eraldi kilekotti ja vedada ainult käsipagasis.

Liitiumakude transportimisel peab olema täidetud järgmised tingimused:

Iga paigaldatud aku ei tohi ületada: